Backup4all Professional 5.436

Yazar: plextor57  |  Tarih: 8-05-2014, 08:56  |  Kategori: PROGRAM

Backup4all Professional full


Backup4all Professional 5.436

Sabit diskiniz çöktüğünde ya da kullanılamaz hale geldiğinde; hele ki önemli olan hiç bir verinizi yedeklemediğinizde ne yapabilirsiniz? Tam bir felaket senaryosu gibi gözükse de olmaz ya da bana denk gelir mi hiç demeyin. Elektrik kesintileri, sürekli hatalı bir şekilde bilgisayarı kapatmak ya da başka etkenler yüzünden bir gün sabit diskinize erişemez duruma gelebilirsiniz. Onun için önemli bilgilerinizi yedeklemekte her zaman fayda vardır. İleride sabit diskiniz bozulsa bile elinizdeki yedeklerle yine de bir noktadan başlayabilirsiniz.

Backup4all Windows için güçlü bir veri yedekleme yazılımıdır.

Programla zamandan kazanmak için bir zamanlayıcı kurup görevlerin otomatik olarak bir zaman dahilinde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede unutma derdiniz de ortadan kalkmış olur. Çünkü program zamanı geldiğinde görevi otomatik olarak başlatır ve arkaplanda yedekleme işlemini yapar.

Program standart ZIP dosyası olarak yedeklemeyi oluşturur. Backup4all'u kullanarak yedekleme işleminizi yerel ya da ağ sürücüsüne; FTP'ye, DVD'ye ya da diğer çıkartılabilir medya aygıtlarına (USB sürücüler gibi) yapabilirsiniz. Program masaüstü ve dizüstü ortamlarında; kişisel ya da işiniz için bir yedekleme çözümü sunmaya çalışır.

Yazılım, yedekleme işlemini sihirbazlar aracılığıyla yaptığı için adım adım kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca programın Türkçe olması daha kolay bir kurulum, kullanım ve ayarlama yapma imkanı sağlar. Yapmış olduğunuz yedekleme işleminde bir sorun çıktığında yedekleme dosyanızı geri yükleme özelliği de mevcuttur.

Sezgisel, gezgin tarzındaki arayüzü sayesinde yedeklenecek tüm dosyaları, dosya ağacı yapısıyla birlikte gösterir. Yedeklenecek dosyaları seçebilir ve ayrıca düzenleme de yapabilirsiniz. İsterseniz programı Windows başlangıcında çalışacak şekilde ayarlayabilir ve sistem tepsisinde sürekli çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Programın istatistik özelliği sayesinde kaç dosyanızın yedeklendiği, hedef klasör, kaç dosyanın bekldiği, mevcut alan, boş alan gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Başarılı, hatalı, bitirme uyarısı gibi durumları eğer program ayarlarından seçtiyseniz bu sonuçların e-postanıza gelmesini bile sağlayabilirsiniz.

Önceden tanımlı yedekleme işini tanımlayabilirsiniz. Resimlerim, belgelerim, e-postalarım gibi listeyi önceden tanımlayabilirsiniz. FTP yedekleme yoluyla uzak sunucuya dosyaları gönderebilirsiniz (SSL, aktif/pasif transfer durumu, güvenlik duvarını destekler).

Programın yapısı esnek olduğu için çeşitli yedekleme işlemlerini yapmaya izin verir. Ayrıca 'Tam', 'Artımlı', 'Parçalı' ve 'Yansı' yedekleme türlerinden birini seçip yedeklemeyi başlatabilirsiniz.

Özellikler:
. Türkce kurulum ve kullanım
. Otomatik yedekleme yapmak için zamanlayıcı kullanılabilir
. Veri sıkıştırması için standart ZIP teknoloji kullanılır.
. ZIP64 teknolojiyi destekler.
. Yedekleme bittiğinde bunu e-postayla bildirebilir
. Önceden tanımlı yedekleme kurulabilir
. Özel dosyalarınızı korumak için parolayla koruma (AES 128, 192, 256 bit şifreleme)
. Yedekleme katalog dosyası oluşturabilir
. Dosya/klasör süzme aracı
. Tam, artımlı, parçalı ve yansı tarzda yedekleme yapılabilir
. Yerel diske, FTP'ye, yerel ağa, CD ve DVD araçlara gönderebilir
. Windows Vista'yı da destekliyor
. Plugin (eklenti) desteği mevcut. Bu sayede çeşitli programların içeriğini yedekleyip geri yükleyebilirsiniz. Araçlar -> Plugin yükle yolunu kullanabilirsiniz.
Gösterim: 318  |  Yorum: (0)
Geri dön
Sitede kayıtsız olarak olarak gezinmektesiniz.
Sayın ziyaretçimiz size üye olmanızı tavsiye ederiz.

Benzer Makaleler:

xKonu Etiketleri:


Makaleye yapılan yorumlar:

Bilgi
Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
Sosyal Sayfalar
Kullanıcı Paneli
Gerekli Programlar
Mail Takip

Sitemize Eklenen Son Konular Mail Adresinize Gelsin

Mail Adresiniz:


Anket
Sitemizde hangi paylaşımlara ağırlık verelim
Popüler konular